پایگاه خبری رندباز پایگاه خبری رندباز .

پایگاه خبری رندباز

در صورت گم شدن سیم کارت ایرانسل چه باید کرد؟

آیا میدانید هنگامی که سیم کارت شما مفقود میشود باید چه کاری انجام دهید؟ مفقود شدن سیم کارت یکی از اتفاقات بسیار ناخوشایند است که ممکن است برای هر فردی اتفاق بیفتد و اولین اقدام بعد از گم شدن سیم کارت مسدود سازی سیم کارت است زیرا براساس قانون در صورت بروز هرگونه تخلف، مزاحمت و کلاهبرداری از طریق سیم کارت تنها مالک اصلی آن مسئول بوده به همین دلیل اولین قدم باید مسدود سازی سیم کارت باشد. 

این اقدام به عنوان یک گام مهم، همواره از سوی کارشناسان توصیه می شود و به همین خاطر، همه اپراتورها شرایط خاص و منحصر بفردی را ایجاد نمودند تا مشترکین در هر ساعت از شبانه روز بتوانند به راحتی نسبت به این امر اقدام نمایند.

 

مسدود سازی سیم کارت ایرانسل:
در صورت گم شده یا دزدیده شدن سیم کارت، مشترکین سیم کارت دائمی ایرانسل و سیم کارت اعتباری ایرانسل می توانند از روش های ذیل استفاده نمایند:

 

1.     مراجعه به اپلیکیشن ایرانسل من
اگر مشترک، شماره سیم کارت دزدیده شده یا مفقود شده را قبلا در برنامه کاربردی ایرانسل من ثبت کرده باشد، حال می تواند به صورت آنلاین با مراجعه به این اپلیکیشن، سیم کارت خود را به صورت رایگان و به راحتی مسدود نماید. البته اگر گوشی هوشمند مشترک اندروی باشد، زیرا در حال حاضر در نسخه PWA ( وب اپلیکیشن ایرانسل من ) برای سیستم عامل ios امکان استفاده از این خدمات وجود ندارد.

پس اگر سیستم عامل گوشی هوشمند مشترک اندروید می باشد، مشترک باید در صفحه اصلی اپلیکیشن با انتخاب گزینه حساب من، بخش خدمات سیم کارت، گزینه مسدودیت/ رفع مسدودیت را انتخاب نماید. در این قسمت مشترک باید از بین دو گزینه شماره 1. دستگاه تلفن همراه/ سیم کارتم را گم کرده ام و شماره 2. درخواست قطع موقت سیم کارت را دارم، یکی از گزینه ها را انتخاب و مراحل اجرای دستور را تکمیل نماید.

 

2.     تماس تلفنی با مراکز تماس ایرانسل
کلیه مشترکین ایرانسل می توانند به صورت آفلاین با مراکز تماس ایرانسل تماس گرفته و درخواست تعلیق یک طرفه یا دو طرفه خط خود را اعلام کنند. بعد از آن هم می توانند با مراجعه حضوری به به مراکز خدمات یا نماینده های ایرانسل نسبت به تحویل سیم کارت جدید اقدام نمایند.

بعد از دریافت سیم کارت جدید، مشترک می تواند با شماره های مراکز تماس ایرانسل تماس گرفته و نسبت به رفع مسدودی اقدام نماید. البته امکان انجام این کار از طریق اپلیکیشن ایرانسل من نیز وجود دارد.

نکات مهم:

·        این خدمات فقط به مالک اصلی سیم کارت ارائه می گردد.

·        درخواست مسدودی سیم کارت از این روش 5،000 تومان هزینه دارد.

·        برای تماس با این مراکز، مشترک می تواند با یک سیم کارت ایرانسل با شماره 700 تماس بگیرد و یا با خط غیر ایرانسلی با شماره 09377000000 تماس گیرد.

 

نحوه بازیابی شماره سیم کارت پیدا شده در ایرانسل:
البته امکان دارد عکس این ماجرا هم اتفاق بیفتد و به جای گم شدن سیم کارت، گاهی در یک خانه تکانی یا اسباب کشی سیم کارتی را پیدا کنید و مشتاق باشید تا بدانید شماره سیم کارت جدید چیست؟ در چنین مواقعی راحت ترین و در دسترس ترین روش ممکن، قرار دادن سیم کارت جدید در گوشی هوشمند و زنگ زدن به شماره دیگری که به آن دسترسی دارید؛ می باشد.

ولی این شیوه در صورتی که سیم کارت شارژ نداشته باشد، امکان پذیر نمی باشد و لازم است که روش های ذیل را امتحان کنید:

 

1.     استفاده از # 91 * ( ستاره 91 مربع )
در صورتی که مطمئن هستید سیم کارتی که پیدا کردید متعلق به اپراتور ایرانسل می باشد، کد دستوری # 91 * را شماره گیری نمایید، تا شماره سیم کارت بر روی گوشی هوشمندتان به نمایش در آید.

 

2.     استفاده از گوشی هوشمند
·        اگر گوشی هوشمندتان آیفون می باشد، بعد از قرار دادن سیم کارت پیدا شده در آن وارد بخش مخاطبین یا Contacts شده و در قسمت کارت من ( My card )، شماره مورد نظر را ببینید.

البته امکان انجام این کار از طریق بخش تنظیمات ( Settings )، قسمت تلفن ( Phone) در بخش شماره من (My number ) نیز وجود دارد.

 

·        اگر گوشی هوشمندتان اندروید می باشد در بخش تنظیمات ( Settings) گوشی هوشمند؛ گزینه " در مورد دستگاه "( About Device ) را انتخاب نموده و در قسمت شماره تلفن یا Phone Number ، شماره مورد نظر را مشاهده کنید.

 

نحوه بازیابی شماره اینترنت ثابت:
در صورتی که مشترک شماره اینترنت ثابت خود را فراموش کرده باشد، امکان بازیابی شماره وجود دارد و کاربران می توانند با استفاده از روش های ذیل نسبت به تهیه شناسه TD LTE اقدام نمایند:

 

1)      اپلیکیشن ایرانسل من نسخه PWA ( وب اپلیکیشن )
مشترکینی که از سیستم عامل اندروید استفاده می کنند، ابتدا به برنامه ایرانسل من وارد شده و در قسمت پایین صفحه اصلی مراحل زیر را به ترتیب طی نمایند. گزینه اضافه کردن حساب / انتخاب حساب / شماره اینترنت ثابت را فراموش کرده ام

 

2)      نسخه وب اپلیکیشن ایرانسل من
مشترکینی که از سیستم عامل ios استفاده می کنند، پس از ورود به آدرس www.irancell.ir گزینه شماره اینترنت ثابت را فراموش کرده ام را انتخاب نمایند.

 

3)      با استفاده از کد دستوری
مشترکین حقیقی ایرانسل می توانند با شماره گیری کد دستوری # 8 * 8 * 555 * ( ستاره 555 ستاره 8 ستاره 8 مربع ) شماره اینترنت ثابت خود را بازیابی نمایند. البته در این بخش مشترک باید اطلاعات IMEI دستگاه که بر روی جعبه و برچسب اطلاعات مودم موجود می باشد را نیز ارائه کند. ارائه شماره ملی مالک حساب نیز الزامی می باشد.

البته مشترکین توجه داشته باشند، در صورتی که سیم کارت ویژه اینترنت ثابت را بدون مودم خریداری کرده باشند؛ تنها با استفاده از کد دستوری می توانند شماره سیم کارت TD LTE را بازیابی نماید.

 

 

منبع : سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز


برچسب: مسدود سازی سیم کارت گم شده ، مسدود سازی سیم کارت ایرانسل ، نحوه بازیابی شماره سیم کارت پیدا شده ، نحوه بازیابی شماره اینترنت ثابت ، رندباز،
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ دی ۱۴۰۱ساعت: ۱۱:۱۷:۳۹ توسط:مهسا بیگی موضوع: نظرات (0)