پایگاه خبری رندباز پایگاه خبری رندباز .

پایگاه خبری رندباز

نحوه حذف آهنگ پیشواز در کلیه اپراتورها

اپراتورها در طول سالها ارائه آهنگ پیشواز، کم کم امکانات متنوع و جذابی را به آن اضافه کردند که در نهایت این سرویس را به یکی از پرطرفدارترین و هیجان انگیزترین خدمات اپراتورها تبدیل کرده است. 

البته چندی پیش برخی از مشترکین از فعال سازی این سرویس بدون اطلاع و آگاهی آنها اعتراض کرده بودند. هر چند که این موضوع کمی بعید و دور از ذهن می رسد ولی محال و غیر ممکن نمی باشد، به همین خاطر پیشنهاد می شود، مشترکین به راحتی در چنین شرایطی نسبت به لغو این سیستم اقدام نمایند.

برای لغو سرویس آوای انتظار از سوی همه اپراتورهای فعال در کشور تمهیداتی اندیشیده شده که در ادامه به آن اشاره می کنیم و کاربران می توانند در صورت تمایل از آنها استفاده نمایند.

 

·        نحوه لغو آوای انتظار در اپراتور همراه اول
مشترکین اپراتور همراه اول از طریق سرویس آوای انتظار می توانند آهنگ پیشواز همراه اول مورد نظر خود را انتخاب و فعال سازند. البته در صورتی که مشترک بنا به هر دلیلی تمایل به غیر فعال سازی این سرویس را داشته باشد، می تواند از روش های ذیل استفاده نمایند:

1.     ارسال پیامک

در این روش مشترکین باید عدد 5 را به شماره 8989 پیامک نمایند تا سرویس آوای انتظار را غیر فعال سازند.

2.     استفاده کد دستوری

مشترکین سیم کارت دائمی همراه اول و سیم کارت اعتباری همراه اول می توانند با شماره گیری کد دستوری  # 223 * 10 * ( ستاره 10 ستاره 223 مربع ) این سرویس را لغو نمایند. 

3.     استفاده از تلفن گویا

مشترکین همراه اول می توانند با برقراری یک تماس تلفنی رایگان با شماره 9990 این سرویس را غیر فعال سازند. بعد از برقراری تماس، مشترک باید برای چند بار متوالی عدد 2 را شماره گیری کند تا در نهایت سرویس را غیر فعال گردد.

( کلید 2 برای دریافت منوی سرویس های ویژه، کلید 2 برای دریافت سرویس،کلید شماره 2 برای دریافت منوی غیر فعال سازی سرویس،کلید شماره 2 برای ثبت نهایی درخواست غیر فعال سازی سرویس)

 

·        نحوه لغو آوای انتظار در اپراتور ایرانسل
اپراتور ایرانسل خدمات مربوط به آهنگ پیشواز خود را از طریق سرویس آهنگ پیشواز در اختیار مشترکین سیم کارت دائمی ایرانسل و سیم کارت اعتباری ایرانسل خود قرار می دهد. مشترکین این اپراتور در صورتی تمایل می توانند به صورت دائمی یا موقت، نسبت به انصراف از خدمات آهنگ پیشواز اقدام نمایند. برای کلی حذف کلی چند آهنگی پیشواز ایرانسل مشترک باید کد ENS را به شماره 7575 ارسال کند ولی اگر کاربران تمایل دارند به صورت موقت این سرویس را غیر فعال سازند باید کد GHF را به شماره 7575 ارسال کنند.

 البته اگر مشترک از کد آهنگ آوای انتظار خود اطلاع داشته باشد، می تواند عبارت HZ را به همراه کد آهنگ به شماره 7575 ارسال نماید تا این سرویس برای او غیر فعال گردد. برای این کار لازم است ابتدا حروف HZ  را با حروف بزرگ تایپ کرده و سپس در ادامه و بدون فاصله کد آهنگ را را تایپ نمایید. مانند HZ100100

 

در صورت تمایل، برای آگاهی از کد آهنگ پیشواز، مشترکین می توانند کد دستوری # 7 * 777 * ( ستاره 777 ستاره 7 مربع ) را شماره گیری نموده و گزینه سرویس آهنگ پیشواز را انتخاب نمایند و در ادامه سرویس آهنگ پیشواز عادی را انتخاب کنند. در این قسمت کدآهنگ پیشواز مشترک به نمایش در خواهد آمد که کاربر می تواند با انتخاب گزینه حذف و تایید نهایی؛ آهنگ پیشواز ایرانسل خود را به صورت دائمی حذف نماید.

برای فعال سازی سرویس آهنگ پیشواز ایرانسل نیز مشترکین باید درخواست خود را به شماره 7575 ارسال نمایند.

 

دستورهای پر کاربرد در سرویس آهنگ پیشواز ایرانسل

عملیات
شکل دستور
عملیات
خرید آهنگ
کد آهنگ
100100
غیر فعال سازی موقت سرویس آهنگ پیشواز
GHF
GHF
غیر فعال سازی دائمی سرویس آهنگ پیشواز
ENS
ENS
فعال سازی ( در صورت غیر فعال بودن)
FA
FA
حذف تمام تنظیمات شما برای یک آهنگ پیشواز خاص
کد آهنگ ( فاصله ) HT
100100 HT
 

 

 
·        نحوه لغو آوای انتظار در اپراتور رایتل
مشترکین سیم کارت های رایتل خدمات مربوط به آهنگ پیشواز را می توانند در سرویس راینواز رایتل دریافت نمایند که در صورت تمایل به لغو این سرویس مشترکین باید کد OFF RBT  را به شماره 2020 پیامک نمایند.

البته علاوه بر روش های ذکر شده، اپلیکیشن های پر کاربرد همراه من، ایرانسل من و رایتل من نیز در اختیار مشترکین کلیه اپراتورها قرار دارد تا در صورت تمایل نسبت به فعال یا غیر فعال سازی سرویس آوای انتظار خود اقدام نمایند.


برچسب: آهنگ پیشواز ، غیر فعالسازی آهنگ پیشواز ، لغو آهنگ پیشواز ، سرویس راینواز ، رندباز،
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ آذر ۱۴۰۱ساعت: ۱۲:۳۵:۳۰ توسط:مهسا بیگی موضوع: نظرات (0)