پایگاه خبری رندباز پایگاه خبری رندباز .

پایگاه خبری رندباز

سرویس تلفای همراه اول چیست؟

همراه اول سرویس جدیدی را معرفی کرد  که باعث کاهش هزینه مکالمه میشود و هزینه مکالمه از طریق اینترنت مصرف میشود با اینکه خیلی از اپلیکیشن ها دارای این قابلیت بودند اما همراه اول برای اولین بار از سرویس تلفای یا همان وای فای کالینگ (برقراری ارتباط تلفنی بر بستر وای فای ) رونمایی کرد که این قدم بزرگی در خصوص ارتباطات کشور می باشد.

 

این سرویس جدید و نوآورانه که تنها با اتصال به شبکه وای فای قابل استفاده میباشد، نیاز به نصب هیچ اپلیکیشن یا برنامه واسطی نداشته و مشترکین می توانند به راحتی با استفاده از شماره گیری گوشی هوشمند خود، همانند دیگر تماس های عادی خود با دیگران تماس برقرار و یا دریافت نمایند. سرویس تلفای که در سطح جهانی با نام Wifi Calling شناخته می شود، در شرایطی که گوشی هوشمند آنتن دهی مناسبی نداشته باشد، از طریق اتصال به اینترنت می تواند یک تماس پایدار و بدون پارازیت را برقرار کند.

 

مزایای سرویس تلفای همراه اول:
شاید مهم ترین مزیت سرویس تلفای، امکان برقراری تماس بدون نیاز به سیگنال تلفن باشد، ولی این سرویس کارآمد، مزیت های دیگری هم دارد که در ادامه به آن اشاره می کنیم:

 

1.     تماس بدون نیاز به اپلیکیشن واسط
مشترکین تنها با نصب تلفای و فعال سازی این سرویس می توانند بدون مراجعه به اپلیکیشن خاصی، تماس تلفنی خود را برقرار کنند. علاوه بر این برای برقراری ارتباط با استفاده از این سرویس، لازم نیست هر دو طرف مکالمه یک اپلیکیشن یکسان را در تلفن همراه خود نصب کنند. زیرا این سرویس مانند تماس های عادی برای مخاطب به نمایش در خواهد آمد و مخاطب نیاز به تغییر تنظیمات ندارد.

 

2.     برقراری و دریافت تماس در نقاط با آنتن دهی ناپایدار و یا با ازدحام بالا:
در مکانهایی که آنتن دهی ضعیف می باشد یا در نقاط کور، سرویس تلفای قادر به برقراری ارتباط پایدار و مستمر از طریق اینترنت می باشد.

 

نحوه استفاده از سرویس تلفای:
برای استفاده از این سرویس مشترکین سیم کارت دائمی همراه اول و سیم کارت اعتباری همراه اول باید به روش زیر عمل کنند:

گام اول: دانلود اپلیکیشن تلفای از گوگل پلی

گام دوم: اتصال به وای فای و یا دیتای تلفن همراه، نصب اپلیکیشن و فعال سازی سرویس

گام سوم: اتصال به وای فای و برقراری یا دریافت تماس همانند دیگر تماس های عادی با شماره گیر تلفن همراه

در سرویس تلفای، مشترکین می توانند بدون نیاز به اپلیکیشن خاص تنها با استفاده از شماره گیر تلفن همراه ارتباط تلفنی خود را برقرار کنند. این سرویس نوین مانند دیگر راهکارهای تماس های اینترنتی نیاز به استفاده از یک اپلیکیشن خاص جهت برقراری تماس نخواهد داشت. علاوه بر این در هنگام تماس مخاطب، تفاوتی بین تماس های تلفای و تماس عادی وجود نداشته و مخاطب می تواند مانند همیشه به راحتی تماس را برقرار کند.

 

نکات و شرایط مهم:

·        برای فعال سازی سرویس تلفای، مشترک باید سیم کارت خود را به یوسیم USIM یا سیم کارت نسل چهارم تعویض کرده باشد.

·        در حال حاضر سرویس تلفای تنها برای مشترکین داخل کشور قابل استفاده می باشد.

·        در صورت فعال بودن سرویس تلفای تمامی تماس ها به صورت پیش فرض با تلفای صورت می پذیرد. برای تغییر در این پیش فرض؛ لازم است مشترک در قسمت تنظیمات این سرویس را به صورت موقت غیر فعال سازد.

·        در صورت فعال بودن سرویس، وجود آیکون تلفای در نوار وضعیت بالای صفحه نمایش همراه به معنای آماده بودن برای برقراری و دریافت تماس می باشد.

·        فعال سازی این سرویس برای کلیه مشترکین همراه اول رایگان می باشد.

·        تعرفه تماس های تلفام مانند تعرفه تماس های عادی می باشد.

 

نحوه غیر فعال سازی سرویس تلفای
کیفیت مکالمه در سرویس تلفای کاملا به کیفیت وای فایی که تلفن همراه به آن متصل می شود، بستگی دارد، به همین خاطر توصیه می شود جهت برقراری تماس مطلوب، از شبکه وای فای با پهنای باند کافی ( با بیت ریت حداقل 12 کیلو بیت بر ثانیه ) برای برقراری و دریافت تماس تلفای استفاده می شود.

البته یکی از مشکلاتی که در این نوع ارتباط وجود دارد، این است که در صورتی که مشترک از محدوده آنتن دهی وای فای خارج شود، تماس قطع شده و سرویس به صورت اتوماتیک قابلیت انتقال به آنتن معمولی سیم کارت را نخواهد داشت، در چنین شرایطی مشترک باید تماس را قطع کرده و دوباره اقدام به تماس نماید. البته امکان غیر فعال سازی این سرویس به صورت موقت و دائمی نیز وجود دارد که مشترکین می توانند در صورت تمایل از آن استفاده نمایند.

 

نحوه غیر فعال سازی این سرویس به صورت موقت:
برای این کار مشترک باید با مراجعه به صفحه تنظیمات اپلیکیشن تلفای از طریق گزینه فعال/ غیر فعال کردن تماس های تلفای، تنظیمات لازم را انجام دهد.

 

نحوه غیر فعال سازی سرویس تلفای به صورت دائم:
برای این کار مشترک باید برنامه تلفای را از تلفن همراه خود حذف یا ( Unistall ) کنند.

در حال حاضر اپراتور همراه اول تنها اپراتوری است که این سرویس را به صورت قطعی راه اندازی نموده است، البته در طول سال های گذشته، اقداماتی از سوی اپراتور ایرانسل انجام شده است که در حد رونمایی باقی مانده است، ولی با توجه به این که این سرویس امکان برقراری تماس به دیگر شبکه های تلفن مانند تمام اپراتورهای موبایل و هم چنین تلفن ثابت تمام کشورها را فراهم می کند و هزینه های مشترکین را نیز به میزان قابل توجهی کاهش می دهد، قطعا در آینده ای نه چندان دور، شاهد رشد گسترده اینگونه خدمات در کشور خواهیم بود.


برچسب: سرویس تلفای ، وای فای کالینگ ، سرویس تلفای همراه اول ، مزیت سرویس تلفای ، رندباز،
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ دی ۱۴۰۱ساعت: ۱۱:۵۵:۲۴ توسط:مهسا بیگی موضوع: نظرات (0)