پایگاه خبری رندباز پایگاه خبری رندباز .

پایگاه خبری رندباز

40 گیگا بایت اینترنت رایگان برای یارانه بگیران کم برخوردار فعال شد

در دولت سیزدهم تسهیل شرایط کسب و کارهای اینترنتی و بالابردن سرعت اینترنت یکی از وعده های مهم بود که وزیر ارتباطات قصد داشت با وصل کردن تک تک خانه ها به فیبر نوری نوید بخش روزهای خوشی حداقل برای قشر کم درآمد جامعه باشد و همه توقع داشتند امسال اینترنت از لحاظ سرعت و همچنین قیمت در شرایط مناسبی باشد

 

ولی برنامه ها به گونه ای دیگر چیده شده بود و در فروردین ماه 1401 با گران شدن اینترنت و حذف بسیاری از بسته های اقتصادی از سوی اپراتورها، نه تنها این وعده ها عملیاتی نشدند، بلکه شرایط سخت تر و پیچیده تر از قبل هم گردید. البته شایان ذکر است که گران شدن قیمت اینترنت کاملا قانونی بوده و اپراتورها هر گونه افزایش قیمتی را در چارچوب مصوبه قانونی کمیسیون تنظیم مقررات انجام داده اند.

 از سوی دیگر صادق عباسی شاهکوه، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام نمود که وزارتخانه به دنبال برنامه ای برای جبران افزایش قیمت برای اقشار کم برخوردار می باشد که بعد از آن نیز عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تخصیص یارانه اینترنت به قشر ضعیف جامعه خبر داد.

 

سپس با اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، خانوارهایی که در سه دهک کم درآمد یارانه بگیران جامعه قرار می گیرند، میتوانستند با مراجعه به سامانه پنجره ملی خدمات دولت هوشمند my.gov.ir یا با شماره گیری کد دستوری   # 1234 * 4 *  ( ستاره 4ستاره 1234 مربع ) برای دریافت اینترنت رایگان ثبت نام نمایند. بسته های ارائه شده در طرح اینترنت رایگان یارانه بگیران، به صورت دائمی در اختیار مشمولان قرار می گیرد و هر چهار ماه یک بار فعال می شود.

بر اساس گزارش اعلام شده از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در بازه زمانی ثبت نام این طرح به طور کلی 758 هزار و 562 سرپرست خانوار از سه دهک اول یارانه بگیر برای دریافت اینترنت رایگان اقدام نمودند که به صورت تفکیکی  102 هزار و 903 سرپرست خانوار از بستر پنجره ملی خدمات دولت هوشمند ثبت نام کردند و 655 هزار و 659 نفر نیز از طریق بستر کد ملی نسبت به ثبت نام اقدام نمودند. علاوه بر این تعداد 10 میلیون و 149 هزار و 710 استعلام نیز از طریق بستر کد USSD انجام شده است.

 

در همین راستا هفته گذشته مجید حقی، معاون امور پستی، ارتباطاتی و فناوری اطلاعات رگولاتوری از فعال سازی بسته اینترنت رایگان برای افراد مشمول سه دهک اول یارانه بگیر خبر داد و اعلام کرد: " در پی تاکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای اختصاص بسته اینترنت رایگان برای اقشار کم برخوردار، اطلاعات مشمولانی که در بازه زمانی تعیین شده از طریق سامانه پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به آدرس my.gov.ir  و یا کد دستوری # 1234 * 4 *  ( ستاره 4ستاره 1234 مربع )  ثبت نام کرده اند، پس از صحت سنجی شماره ها از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از طریق سازمان فناوری اطلاعات به رگولاتوری اعلام شده است.

ایشان در ادامه افزودند: " در حال حاضر کد ملی و شماره تلفن همراه اعلام شده حدود 944 هزار نفر از سرپرستان خانوارها که مشترک اپراتورهای همراه اول، ایرانسل، رایتل و اپراتورهای مجازی تلفن همراه شاتل موبایل، های وب، آپتل، سامان تل و منطقه آزاد کیش هستند، به این اپراتورها اعلام شده و برای سیم کارت این دسته از مشمولان که مشکلی برای فعال سازی بسته ( مانند قطعی سیم کارت به دلیل بدهی یا مسدودی و ... ) نداشته اند، بسته اینترنت برایشان فعال شده و پیامک فعال سازی ارسال شده است."

 

معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری تاکید داشتند که این بسته سالانه اینترنت 40 گیگابایتی است که 30 گیگابایت آن برای استفاده از سایت های منتخب و 10 گیگابایت آن برای استفاده از اینترنت در نظر گرفته شده و با هدف حمایت از اقشار کم برخوردار و در قالب مسئولیت اجتماعی اپراتور اجرایی می شود.

البته اگر از آن دست متقاضیانی هستید که از طریق سامانه خدمات دولت هوشمند و یا کد دستوری اعلام شده ثبت نام نموده اید و هنوز پیام فعال سازی اینترنت را دریافت نکرده اید، می توانید با مراکز تماس اپراتور خود تماس بگیرید و وضعیت فعال سازی بسته اینترنت خود را پیگیری نمایید. در صورت عدم دریافت پاسخ مناسب می توانید درخواست پیگیری ثبت نام خود را در آدرس https://195.cra.ir ثبت نمایید تا پیگیری و رسیدگی گردد.

 

لیست شماره مراکز اپراتورها برای تماس به شرح ذیل می باشد:

اپراتور
تلفن مرکز پاسخگویی و پشتیبانی
همراه اول
تماس از خطوط همراه اول: 9990

تماس از خطوط غیر از همراه اول: 0912999
ایرانسل
تماس از خطوط ایرانسل: 700

تماس از خطوط غیر از ایرانسل: 09377000000
رایتل
تماس از خطوط رایتل: 200

تماس از خطوط غیر از رایتل: 09202000000
شاتل موبایل
تماس از خطوط شاتل موبایل: 100

تماس از خطوط غیر از شاتل موبایل: 09981000000
آپتل
تماس از خطوط آپتل: 100

تماس از خطوط غیر از آپتل: 09991100000
سامان تل
تماس از خطوط سامان تل: 09999999000

تماس از خطوط غیر از سامان تل: 02187640000
های وب
تماس از خطوط های وب: 1565
منطقه آزاد کیش
تماس از خطوط منطقه آزاد کیش: 0764411          
 

امید است با ارائه این طرح که با هدف حمایت از اقشار کم درآمد و در راستای برقراری عدالت اجتماعی اجرایی گردیده، بخشی از مشکلات این قشر از جامعه کم رنگ تر گردد.

 

 

 

 

 


برچسب: 40 گیگا بایت اینترنت رایگان برای یارانه بگیران کم، 40 گیگابایت اینترنت، بسته سالانه اینترنت 40 گیگابایتی، سیم کارت همراه اول، رندباز،
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ شهریور ۱۴۰۱ساعت: ۰۲:۵۹:۰۱ توسط:مهسا بیگی موضوع: نظرات (0)