پایگاه خبری رندباز پایگاه خبری رندباز .

پایگاه خبری رندباز

تعرفه پیامک همراه اول

اپراتور ها برای خدمات و هدایا نیاز به سرمایه گذاری های جدید دارند که این سرمایه از طریق تعرفه های پیامک، هزینه های ارتباطات تلفن و بسته های اینترنت به دست می آید. حال سوالی که ذهن بسیاری از افراد را مشغول کرده است، تعرفه های اپراتور ها می باشد. در پاسخ به این سوال باید گفت که اپراتور ها تعرفه های مختلفی را دارند. لازم است ذکر شود که تعرفه های اپراتور های مختلف با یکدیگر متفاوت است. برای مثال در تمامی اپراتور ها هزینه تعرفه های داخلی بسیار کم است ولی برای مثال هزینه تعرفه مکالمه همراه اول به ایرانسل یا ایرانسل به همراه اول قیمت بالاتری را نسبت به تعرفه های داخلی دارد. ما در ادامه مطلب قصد داریم تا به اعلام تعرفه های اپراتور همراه اول و اپراتور ایرانسل بپردازیم. 

تعرفه پیامک همراه اول چقدر است؟
تعرفه پیامک همراه اول بین 8.9 تا 26.4 متغیر است که بستگی به اعتباری یا دائمی بودن سیم کارت همچنین فارسی یا انگلیسی بودن پیامک دارد.

اپراتور همراه اول مانند سایر اپراتورهای تلفن همراه قرار است تعرفه پیامک را در سال جدید افزایش دهد ولی نرخ پیامک همچنان با فرمول های سال قبل محاسبه می شود. رشد چهار تومانی نرخ پیامک بر اساس جدول بودجه 1403 مطرح گردیده است ولی هنوز به اجرا در نیامده است.

تعرفه پیامک همراه اول با در نظر گرفتن چند پارامتر مانند دائمی یا اعتباری بودن سیم کارت و فارسی یا لاتین بودن متن پیامک محاسبه می شود:

-         هر صفحه پیامک با متن "فارسی" از سیم کارت دائمی 89 ریال

-         هر پیامک فارسی از سیم کارت اعتباری 106 ریال

-         تعرفه پیامک همراه اول با متن انگلیسی 2.5 برابر تعرفه پیامک فارسی در نظر گرفته شده و ارسال آن از سیم کارت اعتباری 564 ریال و از سیم کارت دائمی 222 ریال محاسبه می شود.

این تعرفه های پیامکی عنوان شده همراه اول و سایر اپراتور ها بدون احتساب مالیات بوده ولی بر اساس قانون بودجه سال 1403 مصوب مجلس شورای اسلامی و ابلاغیه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی مبلغ 40 ریال، معادل 4 تومان به ازای هر صفحه پیامک به تعرفه های قبلی اضافه می گردد که مبلغ ما به تفاوت جزء درآمد عمومی دولت محاسبه می شود و درآمد اپراتورها محسوب نمی شود.

تعرفه پیامک همراه اول با ایرانسل تفاوت دارد؟
نرخ پیامک همراه اول در حالت های مختلف 30 ریال معادل 3 تومان کمتر است که باعث اختلاف 10 تا 30 درصدی در محاسبه تعرفه پیامک این دو اپراتور می شود.

برای مثال کمترین تعرفه پیامک همراه اول 8.9 تومان برای پیامک فارسی از مبدا سیم کارت دائمی است که همین نوع پیامک در ایرانسل 11.9 تومان حساب می شود.

 

نرخ پیامک ایرانسل بابت پیامک با متن فارسی از سیمکارت اعتباری 13.6 تومان یعنی 3 تومان از همین نوع پیامک همراه اول بیشتر است.

اپراتور ایرانسل بابت هزینه ارسال هر صفحه پیامک فارسی از سیمکارت دائمی 25.2 تومان و همراه اول بابت همین پیامک 22.2 تومان دریافت می نماید.

ارسال پیامک انگلیسی از سیم کارت اعتباری ایرانسل نیر 29.4 تومان محاسبه می گردد.

آیا خرید بسته پیامکی همراه به صرفه است؟
با خرید بسته نرخ پیامک همراه اول کمتر می شود اما برای استفاده از آن محدودیت تعداد پیام و اعتبار زمانی در نظر گرفته می شود.

برای مثال ارزان ترین بسته پیامک همراه اول به مبلغ 3 هزار و 300 تومان قابل استفاده برای ارسال 200 پیامک فارسی و انگلیسی به مدت 30 روز است.

تعرفه پیامک همراه اول با خرید این بسته به ازای هر صفحه پیامک فارسی یا انگلیسی 16.5 تومان محاسبه می شود که این تعرفه با خرید بسته 7 هزار و 700 تومانی که شامل 500 پیامک به مدت 30 روز می باشد، به 15.4 تومان نیز کاهش پیدا می کند.

گرانترین بسته پیامک همراه اول 18 هزار و 800 تومان است که مختص مشترکان اعتباری و انارستانی می باشد و می تواند برای ارسال پیامک فارسی و انگلیسی به مدت یک ماه مورد استفاده قرار گیرد.

 


برچسب: ،
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ خرداد ۱۴۰۳ساعت: ۰۳:۴۲:۵۵ توسط:مهسا بیگی موضوع: نظرات (0)