پایگاه خبری رندباز پایگاه خبری رندباز .

پایگاه خبری رندباز

چرا سیم کارت می سوزد؟

امروزه سیم کارت ها دنیای متفاوت و گسترده ای را به وجود اورده اند . و به جرات میتوان گفت سیم کارت ها بخش بزرگی از زندگی افراد شده است . لازم به ذکر است از زمانی که سیم کارت ها در کشور عرضه شدند تا به امروز حدوده سی سال گذشته و قطع به یقیین پیشرفت های بسیاری داشته است. این پیشرفت ها شامل طراحی بسته اینترنتی همراه ، بسته های مکالمه ، بسته های پیامکی ، تبدیل سیم کارت ، تعویض سیم کارت و ... است. حال برخی ها با توجه به پیشرفتی که سیم کارت در این سالها داشته است به مشکلاتی برخوردند یکی از این مشکلات از کار افتادن سیم کارت یا همان سوختن سیم کارت است . در این روز ها سیم کارت به علت های متفاوتی میسوزد و بسیاری از مشترکین نگران این موضوع هستند که اگر سیم کارتشان بسوزد چه کاری باید کرد یا چگونه از سوختن سیم کارت خود جلوگیری کنیم . ما در ادامه این مطلب قصد توضیحاتی راجب چرا سیم کارت میسوزد و یا نحوه جلوگیری از سوختن سیم کارت را ارائه دهیم

انواع سوختن سیم کارت
به طور کلی سیم کارت ها به دو شکل می سوزند اولین مورد به این صورت است که شخص به هر دلیلی خودش با مراجعه به نمایندگی اپراتور های سیم کارت{همراه اول،ایرانسل،رایتل} مراجعه کرده و سیم کارت را میسوزاند و دومین مورد شما با انجام دادن یکسری حرکات ناخواسته باعث سوختن سیم کارت میشوید.

 

دلایل اقدام شخص به نمایندگی برای سوزاندن سیم کارت
از دلایل اقدام شخص یا همان صاحب سیم کارت برای سوزاندنش به نمایندگی ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

فراموشی پین سیم کارت بعد از ایجاد پین
گم شدن سیم کارت
آسیب دیدن هولوگرام سیم کارت

 

مهم ترین علل سوختن سیم کارت
بسیاری از دوستان به علت نداشتن اطلاعات کافی  در مورد اینکه باعث سوختن سیم کارت ها می شود ممکن است روزانه چندین دفعه انجام دهیم ولی از شانس خوبمان برای سیم کارت مشکلی پیش نیاید ولی ممکن است یکبار سیم کارت بسوزد که این کار ها به صورت موارد زیر است.

خاموش و روشن کردن پیاپی گوشی
نزدیک بودن تلفن همراه به شوفاژ یا هر وسیله گرمایشی به صورت طولانی مدت
تعویض سیم کارت در صورتی که گوشی موبایل روشن است

باید در نظر داشته باشیم که سیم کارت ها کالای مصرفی بوده و تاریخ انقضا دارد به همین دلیل هیچ گاه نمی توان زمان درستی را برای طول عمر استاندار سیم کارت ها در نظر گرفتسوختن سیم کارت شاید بزرگ ترین دغدغه برای افراد جامعه باشد چرا علاوه بر اینکه هزینه تعویض سیم کارت را دارد اطلاعات افراد هم که در حافظه سیم کارت ها ذخیره شدند هم حذف می شود.

به طور کلی کارشناسان حوزه سیم کارت معتقد هستند که عوامل مختلفی باعث سوختن سیم کارت ها می شود. بار عایت کر دن نکاتی که گفته شد می توان عمر سیم کارت های گوشی هایمان را افزایش بدهیم و به راحتی از سیم کارت های مان استفاده بکنیم.

 

سیم کارت سوخته را چکار کنیم؟
بسیاری از دوستان در مورد این موضوع اطلاعات کافی ندارند و گمان می کنند زمانی که سیم کارت از کار میوفتد دیگر قابل استفاده نیست ولی همانطور که توضیح دادیم با مراجعه به دفاتر نمایندگی مربوطه میتوانید سیم کارت خود را تعویض کنید.برای تعویض سیم کارت به همراه داشتن مدارک هویتی مانند کارت ملی و یا شناسنامه الزامی است.

 

عدم تغییر شماره با تعویض سیم کارت
بسیاری از عزیزان فکر می کنند با تعویض سیم کارت سوخته شماره سیم کارت تغییر میکند یا میتوانند خودشان با درخواست از کارمندان محترم اپراتور میتوانند برخی از اعداد را در شماره سیم کارت تغییر بدهند ولی این گمان اشتباه است.

دوستان توجه داشته باشید که تعویض سیم کارت سوخته  فقط پوکه فیزیکی سیم کارت تغییر خواهد کرد نه شماره سیم کارت حتی اگر مخاطبین خود را روی سیم کارت  ذخیره کرده باشید با تعویض سیم کارت دوباره به اطلاعات پوکه جدید باز خواهد گشت.

                      


برچسب: ،
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ بهمن ۱۴۰۲ساعت: ۰۱:۵۹:۲۹ توسط:مهسا بیگی موضوع: نظرات (0)