پايگاه خبري رندباز پايگاه خبري رندباز .

پايگاه خبري رندباز

افزايش سرعت اينترنت رايتل

به جرات ميتوان گفت از زماني كه اينترنت همراه براي كاربران فعال شد تا به امروز اكثر افراد به سوي آن رفتند. چرا كه امروزه دسترسي به اينترنت و موتور هاي جست و جو بسيار راحت شده است. اگر به ياد داشته باشيد در گذشته براي دسترسي به اينترنت و مرورگر ها بايد دسترسي به سيستم كامپيوتري و يك دستگاه مود داشته باشيد اما در حال حاضر ظهور تلفن هاي هوشمند و ارائه اينترنت همراه اين امكان را به كاربران داده است تا بتوانند در هر زمان و هر مكان دسترسي به اينترنت، مرورگر و همچنين شبكه هاي اجتماعي را داشته باشند. بدين ترتيب ميتوان ذكر كرد كه در حال حاضر اينترنت بخش بزرگ جدا نشدني هر فرد مي باشد. از سوي ديگر سرعت اينترنت براي هر فرد بسيار مهم است. اما امروزه با توجه به كاهش سرعت اينترنت همه  اپراتور ها، رايتل از افزايش سرعت اينترنت و آنتن دهي سيم كارت دائمي و سيم كارت اعتباري خود اعلام كرد. در ادامه مطلب به تمام مباحث راجع به اين موضوع مي پردازيم. 

طبق گزارش هاي سال گذشته رگولاتوري، رايتل در هر فصل سرعت اينترنت را افزايش داده است در حالي كه اپراتورهاي همراه اول و ايرانسل تداوم كاهش سرعت اينترنت را در پي داشته اند.


چقدر اطلاعات راجع به اپراتور رايتل داريد؟
اپراتور رايتل به عنوان سومين اپراتور رايج كشور، از سال 1390 شروع به فعاليت كاري خود در حوزه سيم كارت كرد. لازم است ذكر شود اين اپراتور خصوصي كه حدوده سيزده سال با عرضه سيم كارت هاي رند و خاص بين افراد شناخته شده است نيز توانسته با ارائه خدمات و توزيع سيم كارت هاي رايگان خود با محبوبيت بالا برخوردار شده و توانسته جايگاه ويژه اي بين مشتركين خود داشته باشد.

حال اپراتور رايتل با قصد پيشرفت در حوزه كاري خود و رضايت مشتركين و همچنين جذب مشتركين بيشتر سرعت اينترنت خود را افزايش داده است. با توجه به اينكه سرعت اينترنت اپراتور هاي همراه اول و ايرانسل در اين مدت كاهش داشته اين اپراتور با افزايش سرعت اينترنت همراه مشتركين خود توانسته نظ زيادي را به خود جلب كند. لازم است ذكر شود افزايش سرعت اينترنت همراه رايتل به تمامي مشتركان رايتل (افراد داراي سيم كارت دائمي و سيم كارت اعتباري ) تعلق مي گيرد.


افزايش سرعت اينترنت اپراتور رايتل
گزارش فصل پاييز 1402 سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي كه با فاصله كمي از گزارش تابستان منتشر شد از افزايش سرعت اينترنت 4G سيم كارت رايتل خبر مي دهد. دو اپراتور تلفن همراه اول كشور، تداوم كاهش سرعت اينترنت را داشته اند اما رايتل تنها اپراتوري است كه هر فصل افزايش سرعت اينترنت را ثبت كرده است.

اين گزارش رگولاتوري نشان مي دهد كه سرعت اينترنت 4G سيم كارت ايرانسل و همراه اول در پاييز 1402 مانند تابستان سال گذشته با كاهش روبرو بوده است، در حالي كه سرعت اينترنت 4G رايتل با اختلاف معناداري افزايش يافته است.

از بهار تا پاييز سال گذشته، سرعت اينترنت 4G رايتل سير صعودي داشته است. ميانگين سرعت اينترنت اين اپراتور از 19.26 مگابيت بر ثانيه در تابستان 1402 به 20.68 در پاييز 1402 افزايش پيدا كرده است همچنين رايتل تنها اپراتور تلفن همراه است كه امكان خريد بسته هاي اينترنت بلند مدت يك ساله با حجم هاي 100 و 200 گيگابايتي را براي مشتركانش فراهم نموده است.

طبق آخرين آمار رگولاتوري سرعت اينترنت 4G اپراتور اول تلفن همراه كشور از 11.97 مگابيت بر ثانيه در تابستان 1402 به 11.75 در پاييز 1402 كاهش يافته است. اپراتور دوم نيز با كاهش سرعت اينترنت 4G از 13.71 در تابستان به 11.97 مگابيت بر ثانيه در پاييز سال گذشته، سير نزولي چشمگيري داشته است.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ساعت: ۰۳:۱۵:۳۴ توسط:مهسا بيگي موضوع: نظرات (0)

سيم كارت 0912 براي كجاست؟

بدون شك در حال حاضر سيم كارت 0912 محبوب ترين و با ارزش ترين سيم كارت موجود در كشور هستند. با توجه به اين مقاله ممكن است سوالاتي براي شما پيش بيايد، 1- چرا سيم كارت هاي 0912 با قيمت بالايي برخوردارند؟، 2- سيم كارت 0912 براي كجاست؟، در پاسخ به سوال اول بايد بيان كرد زماني كه توليد هر كالايي به پايان مي رسد، قيمت كالا بالاتر مي رود. بدين ترتيب با توجه به متوقف شدن سيم كارت هاي 0912 به دليل پايان شماره هاي اين پيش شماره همچنين قدمت و اعتبار بالا و اولين سيم كارت هاي عرضه شده در كشور قيمت بالايي را به خود گرفته اند. ما در ادامه اين مطلب قصد داريم تا به تمامي مسائل راجع به دومين سوال پيش آمده بپردازيم.

نخستين سيم كارت هاي عرضه شده در كشور چيست؟
 اكثر افراد سيم كارت هاي 0912 را به عنوان اولين و قديمي ترين سيم كارت هاي عرضه شده در كشور مي شناسند، كه همين امر باعث شده تا به طور ناخودآگاه اين نوع  سيم كارت هاي اپراتور همراه اول از ارزش بيشتري برخوردار شوند. اما جالب است بدانيد كه اولين سيم كارت هاي كشور با پيش شماره هاي 0911 در بازار از سوي اپراتور همراه اول به دست افراد رسيد.

همراه اول پس از يك سال كه سيم كارت هاي 0911 را در كشور منتشر كرد، با تصميم آگاهانه خود پيش شماره ها را به صورت استاني تفكيك كرد و براي هر استان از كشور پيش شماره اي متفاوت عرضه كرد. پيرو اين تصميم اپراتور همراه اول پيش شماره 0911 را به 0912 تغيير داد و آن را براي پايتخت كشور (تهران) ارائه كرد. لازم است ذكر شود يكي ديگر از دلايل محبوبيت بالاي 0912 ارتباط آن با تهران مي باشد.

يكي ديگر از نكات جالب اين است كه بر خلاف تصور افراد پيش شماره هاي 0912 در اختصاص و انحصار پايتخت كشور نيست و در استان هاي قم، زنجان، سمنان، ساوه، البرز و قزوين نيز عرضه مي شود.

لازم به ذكر است تمامي خطوط 0912 به صورت دائمي عرضه شده و نوع اعتباري آنها توسط اپراتور همراه اول به فروش نرسيد.

 

كدام پيش شماره ها در تهران عرضه مي شوند؟
شايد براي شماهم سوال پيش بيايد كه آيا در پايتخت كشور تنها سيم كارت هاي 0912 عرضه ميشوند؟ در پاسخ اين سوال بايد ذكر شود كه با گذشت زمان و افزايش جمعيت و همچنين تقاضاي بالاي افراد براي سيم كارت، ديگر پيش شماره 0912 پاسخگوي نياز ها نبود و اين اپراتور چندين پيش شماره را ارائه كرد.

پيش شماره هاي عرضه شده 0910، 0919، 0990، 0991، 0992، 0993، است كه در حال حاضر در وبسايت همراه اول به صورت غير حضوري و اينترنتي به فروش مي رسد.

 

آيا سيم كارت هاي 0912 هنوز عرضه مي شود؟
يكي ديگر از سوال هاي پر تكرار كه بين عموم پيش مي آيد اين است كه آيا سيم كارت هاي 0912 صفر وجود دارد؟

لازم به ذكر است كه سيم كارت هاي 0912 نخستين بار از سال 1373 توسط اولين اپراتور همراه كشور عرضه شد و از آن زمان چه در سال هاي اول كه بايد به صورت حضوري در مخابرات ثبت نام مي كرديد و يا سال هاي بعد كه امكان خريد و فروش 0912 در دفاتر پيشخواان و نمايندگي هاي همراه اول فراهم شد، اين عرضه ادامه داشت. اما اگر هم اكنون به وبسايت رسمي همراه اول (mci.ir) مراجعه كنيد  هيچ كجاي اين سايت با گزينه خريد سيم كارت 0912 مواجه نمي شويد. در واقع اپراتور همراه اول عرضه سيم كارت هاي 0912 را احتمالا به دليل اتمام شماره هاي در دسترس و آزاد متوقف كرده است و در حال حاضر تنها راه خريد سيم كارت 0912 از فروشگاه هاي سيم كارت، دفاتر پيشخوان به شرط موجود بودن آن است.

 

چرا سيم كارت هاي 0912 فروش زيادي داشته است ؟
پيش شماره هاي 0912 به دليل ويژگي هاي خاصي كه دارد هم در گذشته و هم در حاضر حتي با وجود قيمت هاي بالا و افزايشي كه در مقايسه با ديگر پيش شماره ها دارد با تقاضاي زيادي رو به روي است. بدين ترتيب اگر برايتان سوال است كه چرا خطوط 0912 در قبال قيمت بالايي كه دارد ويژگي هاي فني متفاوتي هم دارد يا خير؟ كه در پاسخ به اين سوال بايد خير گفته شود چرا كه اين نوع پيش شماره هيچ مزاياي فني ندارد و صرفا جايگاه اجتماعي آن بين افراد جامعه است كه به 0912 ارزش زيادي مي بخشد و اين موضوع مي تواند بسته به نياز شما بزرگترين مزاياي اين نوع پيش شماره باشد.

برخي ديگر از ويژگي هاي خاص اين سيم كارت ها را مي توان از ديدگاه هاي اجتماعي بررسي نمود. براي مثال يكي ديگر از ويژگي هاي خطوط 0912 مزاياي عمده آن مي باشد. سيم كارت هاي 0912 به دليل قيمت بالا و در نتيجه دسترسي كمتر يا محدود تر، توانايي نشان دهنده موقعيت اجتماعي صاجبان خود ميباشد. كه اين موضوع براي افرادي كه به دنبال اعتماد مشتري به كسب و كار و جايگاه ويژه اجتماعي خود هستند، مي تواند بسيار كاربردي باشد، چرا كه 0912 به عنوان يك پيش شماره خاص و شناخته شده، بين بسياري از افراد حس اعتبار و پرستيژ ايجاد مي كند.

يكي ديگر از نكاتي كه مي تواند به عنوان يك مزيت براي خطوط 0912 مرج گردد، سهولت شناسايي و تمايز آن ها از ساير سيم كارت ها مي باشد. با توجه به اينكه 0912 نسبت به ديگر سيم كارت ها با قدمت و قيمت بالاتري برخوردار است، صاحبان اين نوع پيش شماره به راحتي مي توانند از سوي ديگران شناسايي شوند. كه اين امر براي افرادي كه به دنبال برقراري ارتباط حرفه اي و يا تجاري هستند، مي تواند بحث مفيدي واقع گردد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ساعت: ۰۴:۴۶:۵۱ توسط:مهسا بيگي موضوع: نظرات (0)

اينترنت رايگان ايرانسل و بسته هاي تخفيفي ويژه حجاج

اپراتور ايرانسل به عنوان دومين اپراتور رايج و اولين اپراتور ديجيتال كشور، سالانه و يا ماهانه خدمات و هدايايي را در نظر گرفته و در مناسبات مختلف اين هدايا را در دسترس مشتركين دائمي و اعتباري خود قرار مي دهد. همانطور كه ميدانيد ايام حج براي تمامي مسلمانان بسيار باشكوه است و اپراتور ايرانسل به عنوان يكي از اپراتور هاي مرجع كشور هر سال با فرارسيدن اين ايام ارائه ميدهد. بدين ترتيب اپراتور ايرانسل در سال 1403 با فرا رسيدن ايام حج براي تمامي مشتركين ايرانسل (مشتركين دائمي و مشتركين اعتباري) هدايايي را كه شامل اينترنت رايگان و همچنين بسته هاي تخفيفي را در دسترس اين افراد داده است. ما در ادامه اين مطلب به معرفي بسته هاي رايگان اينترنت و بسته هاي تخفيفي مي پردازيم. اپراتور ايرانسل بسته هاي اينترنت رومينگ ويژه حج 1403 را معرفي كرده است. كاربران ايرانسلي با دريافت سيم كارت دائمي و تعويض سيم كارت 4G اينترنت رايگان هديه بگيرند.

 
اينترنت 5G با تعرفه تخفيفي ويژه حجاج
همزمان با فرا رسيدن ايام حج 1403، ايرانسل تخفيف هاي ويژه اي در مكالمه، پيامك و اينترنت براي مشتركان خود در نظر گرفته است.

كاربران ايرانسلي تا 31 تير ماه 1403 مي توانند از خدمات ذكر شده با تعرفه هاي تخفيفي برخوردار شوند كه در مقايسه با نرخ خدمات ارتباطي اپراتورهاي تلفن همراه در عربستان، مقرون به صرفه تر است.

زائران داراي سيم كارت ايرانسل مي توانند در كشور عربستان از خدمات اينترنت رومينگ 5G كه در كشورهاي امارات متحده عربي، چين، تايلند، هنگ كنگ، قطر و ويتنام نيز قابل استفاده است، بهره مند شوند.

بسته هاي 60 روزه اينترنت ويژه حجاج با حجم 1.5 گيگ و 425 هزار تومان، 3 گيگ و 600 هزار تومان و 7 گيگ به قيمت 1 ميليون و 300 هزار تومان عرضه مي گردد.

بسته 200 هزار توماني 30 دقيقه مكالمه به علاوه 30 پيامك 7 روزه مناسب زائراني است كه به اين خدمات ارتباطي بيشتر احتياج دارند.

خريد و فعالسازي بسته ها با شماره گيري كد دستوري "#1*4*1111*" و مراجعه به اپليكيشن ايرانسل من امكان پذير است.

هر دقيقه تماس داخلي در كشور عربستان، هر دقيقه تماس با ايران و هر دقيقه تماس دريافتي 10 هزار تومان محاسبه مي شود همچنين هزينه ارسال هر پيامك 4000 هزار تومان و نرخ هر مگابايت اينترنت همراه بدون فعال سازي بسته 3000 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

هزينه تماس ورودي و خروجي بر مبناي دقيقه و از زمان آغاز مكالمه محاسبه شده و دريافت پيامك رايگان است همچنين روشن كردن تلفن همراه در زمان رومينگ و عدم پاسخگويي به تماس هاي ورودي، شامل هزينه نخواهد شد.

مشتركان ايرانسلي توجه داشته باشند كه با روشن كرد اينترنت رومينگ، ديتاي مورد استفاده طبق تعرفه رومينگ محاسبه خواهد شد. بنابراين بايد از غيرفعال بودن به روزرساني خودكار برنامه هاي تلفن همراه خود اطمينان حاصل نمايند.

ساير توضيحات رومينگ ايرانسل ويژه حج 1403 را از اينجا بخوانيد.

 

30 + 20 گيگ اينترنت رايگان با دريافت سيم كارت دائمي ايرانسل
مشتركان داراي سيم كارت اعتباري ايرانسل با تعويض سيمكارت خود به دائمي، مي توانند 30 گيگابايت اينترنت رايگان 30 روزه دريافت نمايند همچنين از 1000 دقيقه مكالمه رايگان با مدت اعتبار 1 گيگابايت، مكالمه نيم بها 6 ماهه و 1 گيگ اينترنت رايگان به مدت 5 ماه بهره مند شوند.

فعال سازي اين طرح با شماره گيري كد دستوري: "#70*"

ايرانسل با تعويض سيم كارت اعتباري به سيم كارت دائمي به كاربران خود 20 گيگ اينترنت رايگان به مدت 14 روز از ساعت 2 تا 10 صبح نيز هديه مي دهد.

فعالسازي اين طرح با شماره گيري كد دستوري: "#11*555*"

 

1 + 14 گيگابايت اينترنت رايگان با دريافت سيم كارت 4G
مشتركين مي توانند با ارسال شماره دوستان ايرانسلي  خود به سرشماره 3116 و دعوت از آنها براي تبديل سيمكارتشان به 4G هر دو از 1 گيگ اينترنت رايگان قابل استفاده تا پايان همان روز برخوردار شوند. براي استفاده از اين طرح مشترك ايرانسلي بايد گوشي با قابليت اينترنت 4G داشته باشد.

علاوه بر اين، با تبديل سيم كارت قديمي به سيم كارت 4G و از طريق شماره گيري كد دستوري "#11*555*" 14 گيگ اينترنت رايگان به مشتركان ايرانسل تعلق خواهد گرفت.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ خرداد ۱۴۰۳ساعت: ۰۳:۵۲:۴۴ توسط:مهسا بيگي موضوع: نظرات (0)

تعرفه پيامك همراه اول

اپراتور ها براي خدمات و هدايا نياز به سرمايه گذاري هاي جديد دارند كه اين سرمايه از طريق تعرفه هاي پيامك، هزينه هاي ارتباطات تلفن و بسته هاي اينترنت به دست مي آيد. حال سوالي كه ذهن بسياري از افراد را مشغول كرده است، تعرفه هاي اپراتور ها مي باشد. در پاسخ به اين سوال بايد گفت كه اپراتور ها تعرفه هاي مختلفي را دارند. لازم است ذكر شود كه تعرفه هاي اپراتور هاي مختلف با يكديگر متفاوت است. براي مثال در تمامي اپراتور ها هزينه تعرفه هاي داخلي بسيار كم است ولي براي مثال هزينه تعرفه مكالمه همراه اول به ايرانسل يا ايرانسل به همراه اول قيمت بالاتري را نسبت به تعرفه هاي داخلي دارد. ما در ادامه مطلب قصد داريم تا به اعلام تعرفه هاي اپراتور همراه اول و اپراتور ايرانسل بپردازيم. 

تعرفه پيامك همراه اول چقدر است؟
تعرفه پيامك همراه اول بين 8.9 تا 26.4 متغير است كه بستگي به اعتباري يا دائمي بودن سيم كارت همچنين فارسي يا انگليسي بودن پيامك دارد.

اپراتور همراه اول مانند ساير اپراتورهاي تلفن همراه قرار است تعرفه پيامك را در سال جديد افزايش دهد ولي نرخ پيامك همچنان با فرمول هاي سال قبل محاسبه مي شود. رشد چهار توماني نرخ پيامك بر اساس جدول بودجه 1403 مطرح گرديده است ولي هنوز به اجرا در نيامده است.

تعرفه پيامك همراه اول با در نظر گرفتن چند پارامتر مانند دائمي يا اعتباري بودن سيم كارت و فارسي يا لاتين بودن متن پيامك محاسبه مي شود:

-         هر صفحه پيامك با متن "فارسي" از سيم كارت دائمي 89 ريال

-         هر پيامك فارسي از سيم كارت اعتباري 106 ريال

-         تعرفه پيامك همراه اول با متن انگليسي 2.5 برابر تعرفه پيامك فارسي در نظر گرفته شده و ارسال آن از سيم كارت اعتباري 564 ريال و از سيم كارت دائمي 222 ريال محاسبه مي شود.

اين تعرفه هاي پيامكي عنوان شده همراه اول و ساير اپراتور ها بدون احتساب ماليات بوده ولي بر اساس قانون بودجه سال 1403 مصوب مجلس شوراي اسلامي و ابلاغيه سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي مبلغ 40 ريال، معادل 4 تومان به ازاي هر صفحه پيامك به تعرفه هاي قبلي اضافه مي گردد كه مبلغ ما به تفاوت جزء درآمد عمومي دولت محاسبه مي شود و درآمد اپراتورها محسوب نمي شود.

تعرفه پيامك همراه اول با ايرانسل تفاوت دارد؟
نرخ پيامك همراه اول در حالت هاي مختلف 30 ريال معادل 3 تومان كمتر است كه باعث اختلاف 10 تا 30 درصدي در محاسبه تعرفه پيامك اين دو اپراتور مي شود.

براي مثال كمترين تعرفه پيامك همراه اول 8.9 تومان براي پيامك فارسي از مبدا سيم كارت دائمي است كه همين نوع پيامك در ايرانسل 11.9 تومان حساب مي شود.

 

نرخ پيامك ايرانسل بابت پيامك با متن فارسي از سيمكارت اعتباري 13.6 تومان يعني 3 تومان از همين نوع پيامك همراه اول بيشتر است.

اپراتور ايرانسل بابت هزينه ارسال هر صفحه پيامك فارسي از سيمكارت دائمي 25.2 تومان و همراه اول بابت همين پيامك 22.2 تومان دريافت مي نمايد.

ارسال پيامك انگليسي از سيم كارت اعتباري ايرانسل نير 29.4 تومان محاسبه مي گردد.

آيا خريد بسته پيامكي همراه به صرفه است؟
با خريد بسته نرخ پيامك همراه اول كمتر مي شود اما براي استفاده از آن محدوديت تعداد پيام و اعتبار زماني در نظر گرفته مي شود.

براي مثال ارزان ترين بسته پيامك همراه اول به مبلغ 3 هزار و 300 تومان قابل استفاده براي ارسال 200 پيامك فارسي و انگليسي به مدت 30 روز است.

تعرفه پيامك همراه اول با خريد اين بسته به ازاي هر صفحه پيامك فارسي يا انگليسي 16.5 تومان محاسبه مي شود كه اين تعرفه با خريد بسته 7 هزار و 700 توماني كه شامل 500 پيامك به مدت 30 روز مي باشد، به 15.4 تومان نيز كاهش پيدا مي كند.

گرانترين بسته پيامك همراه اول 18 هزار و 800 تومان است كه مختص مشتركان اعتباري و انارستاني مي باشد و مي تواند براي ارسال پيامك فارسي و انگليسي به مدت يك ماه مورد استفاده قرار گيرد.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ خرداد ۱۴۰۳ساعت: ۰۳:۴۲:۵۵ توسط:مهسا بيگي موضوع: نظرات (0)

تعرفه هاي ايرانسل براي زائران حج

در حال حاضر سيم كارت بين افراد به قدري شناخته شده است كه براي اكثر افراد يك بخش جدا نشدني محسوب مي شود. به قاطعيت ميتوان گفت امروزه سيم كارت ها نه تنها يك ابزار ارتباطي بلكه ابزاري براي ايجاد شغل هاي جديد و غير حضوري ميباشد. بدين ترتيب ميتوان سيم كارت را به يك ابزار مفيد براي افراد تشبيه كرد. حال افرادي كه قصد مسافرت به كشور هاي ديگر را دارد براي ارتباط با اطرافيان خود نياز به سيم كارت دارد كه اين موضوع براي استفاده سيم كارت هاي ايراني در خارج از كشور به علت مشكل بزرگ رومينگ هزينه هاي زيادي را پيش رو دارد. از سوي ديگر خريد سيم كارت هاي خارجي براي افراد ايراني بسيار دشوار بوده و اين موضوع براي هموطنان موضوعي ناراحت كننده و دغدغه آور مي باشد. حال اپراتور ايرانسل تمام دغدغه ها را در نظر گرفته و بسته هاي رومينگ را براي زائران حج تمتع در نظر گرفته است كه با هزينه هاي خيلي كم زائران بتوانند با استفاده از سيم كارت دائمي ايرانسل و سيم كارت اعتباري ايرانسل در كشور عربستان به راحتي از خدماتي همچو ارتباط تلفني، پيامكي و همچنين اينترنت برخوردار شوند.

 

بسته هاي اينترنت ويژه حجاج
زائران حج امسال مي توانند بسته هاي اينترنت ويژه با تخفيف استثنايي را دريافت نمايند.

بسته هاي اينترنت ويژه حج 60 روزه هستند كه با حجم 1.5 گيگابايت 425 هزار تومان، 3 گيگابايت 600 هزار تومان و 7 گيگابايت 1 ميليون و 300 هزار تومان قابل خريداري هستند.

 

بسته هاي تركيبي با تخفيف استثنايي
ايرانسل براي مشتركيني كه نيازمند استفاده بيشتر از مكالمه و پيامك هستند، بسته هاي تركيبي ويژه مكالمه و پيامك را در نظر گرفته است كه شامل 30 دقيقه مكالمه با ايران يا عربستان و 30 پيامك با اعتبار 7 روزه و قيمت 200 هزار تومان مي باشد.

*با مراجعه به اپليكيشن "ايرانسل من" يا شماره گيري كد دستوري "#1*4*1111*" قابليت خريد و فعال سازي تمام بسته ها وجود دارد*

 

تعرفه هاي ارتباطي بدون فعال سازي بسته
·        هزينه هر "دقيقه" تماس با ايران، تماس داخلي در كشور عربستان و تماس دريافتي در عربستان 10 هزار تومان

*هزينه تماس ورودي و خروجي بر مبناي دقيقه و از زمان شروع مكالمه محاسبه مي گردد*

در صورتي كه تماس پاسخ داده نشود، براي كاربر هزينه اي لحاظ نخواهد شد.

·        هزينه ارسال هر پيامك 4000 تومان

*دريافت پيامك در طول سفر رايگان مي باشد*

·        هزينه هر مگابايت اينترنت همراه (بدون فعال سازي بسته) 3000 تومان

*با روشن كردن اينترنت رومينگ، ديتاي مورد استفاده در اپليكيشن هاي تلفن همراه با هزينه رومينگ محاسبه خواهد شد*

بنابراين توصيه مي شود از غيرفعال بودن به روزرساني خودكار اپليكيشن ها اطمينان حاصل نماييد.

مشتركين ايرانسل مي توانند از طريق "ايرانسل من" يا شماره گيري رايگان كد دستوري #7* سيم كارت ايرانسل خود را شارژ نمايند.

*روشن كردن تلفن همراه در زمان رومينگ هيچ هزينه اي ندارد*

 

فعال سازي رومينگ
از طريق شماره گيري كد دستوري "#1*1111*" با سيم كارت ايرانسل يا اپليكيشن "ايرانسل من" مي توان فعال سازي رومينگ را انجام داد. *اين اقدام حتما بايد پيش از سفر صورت بگيرد*

مشتركان مي توانند رومينگ بين الملل سيمكارت خود را در برنامه ايرانسل من با انتخاب گزينه "ساير" » "پرونده" » "خدمات رومينگ" فعال نمايند.

*بسته هاي اينترنت، مكالمه و پيامك فعال در شبكه ايران، در كشور عربستان قابل استفاده نبوده و در صورت نياز به استفاده از خدمات ارتباطي بايد بسته هاي ويژه رومينگ فعال شوند*

مشتركان ايرانسلي بايد توجه باشند كه براي تماس با شماره هاي ايران در خارج از كشور حتما كد 0098 را پيش از شماره مشترك شماره گيري نمايند.

در آخر پيشنهاد مي شود مسافران پيش از ورود به عربستان سيم كارت اعتباري خود را حداقل 100 هزار تومان شارژ نمايند و اگر در مدت سفر براي برقراري تماس با مشكلي مواجه شدند، ابتدا كافي بودن شارژ سيم كارت خود را بررسي نمايند همچنين مشتركان داري سيم كارت دائمي سقف مصرف مجاز سيم كارت خود را، به ميزان مورد نياز افزايش دهند.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ خرداد ۱۴۰۳ساعت: ۰۳:۳۷:۳۳ توسط:مهسا بيگي موضوع: نظرات (0)

بسته هاي مكالمه تخفيفي همراه اول به مناسبت روز ملي خليج فارسي

بدون شك كشور عزيزمان ايران براي تمامي هموطنان بسيار عزيز و مهم مي باشد.  خليج فارس كه جزوي از زندگي هر فرد ايراني به حساب مي آيد و سالگرد ملي شدن آن را تمام ايراني ها جشن ميگيرند. از سوي ديگر اپراتور همراه اول به عنوان اولين اپراتور رايج كشور كه با ارائه خدمات و هدايا توانسته بين مشتركين دائمي و اعتباري محبوبيت بسياري را كسب كند. لازم است ذكر شود كه همراه اول هداياي خود را در مناسبات مختلف به اشتراك مي گذارد. يكي از اين مناسبات كه اپراتور همراه اول با فرا رسيدن آن به شيوه خود عمل كرده و در خوشحالي افراد شركت مي كند، فرا رسيدن روز ملي خليج فارس مي باشد. همراه اول در سال 1403 از بسته هاي مكالمه تخفيفي خود به مناسبت فرارسيدن روز ملي خليج فارس مشتركين همراه اول را باخبر كرد. اپراتور همراه اول، به عنوان اولين اپراتور رايج كشور با بيش از سي سال فعاليت كاري در حوزه سيم كارت، امروزه با قصد مشتري مداري و همچنين پيشرفت در خدمات رساني، در طول سال به مناسبت هاي گوناگون هدايا، بسته هاي تخفيفي و همچنين جشنواره و قرعه كشي را بين مشتركين خود به اشتراك مي گذارد. حال با فرارسيدن دهم ارديبهشت، به عنوان يادآور از خود گذشتگي ملت سرافراز ايران و شكست متجاوزان براي هميشه از خليج فارس، اپراتور همراه اول بسته هاي مكالمه پرتخفيف خود را ارائه كرده است.

خليج فارس نه تنها يك عنوان بلكه ميثاق دلبستگي و همبستگي به خاك چندين هزار ساله ايران است كه در سايه تمدني كهن به مايه مباهات ايرانيان تبديل گرديده است.

روز 10 ارديبهشت در تاريخ ايران، يادآور ايستادگي در برابر دشمنان و فرار اشغالگران متجاوز مي باشد كه در پي رشادت هاي ايرانيان سواحل جنوبي وطنمان براي هميشه از چنگ بيگانگان رها گرديد.

خليج فارس از لحاظ وسعت سومين خليج بزرگ جهان مي باشد كه از لحاظ منبع انرژي، جغرافياي سياسي، تاريخ و تمدن يك پهنه آبي مهم در دنيا شناخته مي شود.

 

بسته مكالمه تخفيفي همراه اول
بسته مكالمه تخفيفي همراه اول كه به مناسبت "روز ملي خليج فارس" براي افراد داراي سيم كارت همراه اول ارائه شده، شامل 75 درصد تخفيف مي باشد. لازم به ذكر است، تخفيف 75 درصدي همراه اول براي تمامي مشتركين (افراد داري سيم كارت دائمي و سيم كارت اعتباري، مشتركين انارستان) قابل فعال سازي مي باشد.

 

نحوه فعال سازي بسته تخفيفي همراه اول
تمامي مشتركين همراه اول مي توانند با شماره گيري كد دستوري "#1*121*" براي فعال سازي بسته مكالمه با تخفيف 75 درصد اقدام به فعال سازي كنند.

 

مدت زمان فعال سازي بسته تخفيفي همراه اول
شركت ارتباطات سيار ايران اعلام كرد: همراه اول همزمان با بسته هاي مكالمه ساعتي خود را تا 75 درصد تخفيف به مشتركان سيم كارت هاي دائمي، اعتباري و انارستان ارائه مي نمايد. امكان استفاده از بسته هاي مكالمه ساعتي تا 75 درصد تخيفيف را براي كاربران خود فراهم مي آورد كه از بامداد 10 ارديبهشت 1403 قابليت فعال سازي داشته و تا يك روز قابل استفاده است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ خرداد ۱۴۰۳ساعت: ۰۳:۲۹:۵۳ توسط:مهسا بيگي موضوع: نظرات (0)

سرويس بسته رومينگ همراه اول براي زائران حج

اپراتور همراه اول با بيش از سي سال فعاليت كاري در حوزه سيم كارت، امروزه توانسته با ارائه هدايا و خدماتي كه در اختيار مشتركين خود مي گذارد، در حال حاضر اين اپراتور خدمات جديدي را براي زائران حج ارائه داده است. همراه اولي به عنوان اولين اپراتور رايج كشور از بسته هاي رومينگ خود اطلاع رساني كرد. همانطور كه ميدانيد افرادي كه براي سفر هاي خارجه اقدام مي كنند، با مشكلاتي همچو خريد سيم كارت خارجي برخوردار ميشوند. به همين علت اپراتور همراه اول با موافقت وزارت اطلاعات و ارتباطات تصميم بر اين گرفت كه بسته هاي رومينگ را در اختيار مشتركين داراي سيم كارت دائمي و سيم كارت اعتباري همراه اول گذاشت. حال ما در ادامه مطلب به معرفي بسته هاي رومينگ همراه اول كه به زائران حج تمتع اختصاص داده است خواهيم پرداخت. اپراتور همراه اول بسته هاي ويژه حج تمتع 1403 سرويس رومينگ خود را با تعرفه مناسب همچنين بدون نياز به تهيه سيم كارت و پرداخت هزينه ارزي در كشور عربستان ارائه داده است. همزمان با فرا رسيدن ايام حج، حجاج و عوامل ستادي حج تمتع 1403 با همراه داشتن سيم كارت همراه اول مي توانند از مزاياي رومينگ اين اپراتور بهره مند شوند. در اين راستا همراه اول كوشيده است كه مسافران بدون نياز به تهيه سيم كارت عربي، از بسته هاي رومينگ متنوع جهت برقراري تماس هاي خود استفاده نمايند. اين اپراتور تلفن همراه علاوه بر ارائه بسته هاي رومينگ به صرفه از لحاظ حجم و مدت زمان اعتبار، طي توافقاتي با اپراتورهاي كشور عربستان مكالمه و ديتا را نيز با قيمت هاي بسيار مناسب تر از سيم كارت هاي عربي براي زائران فراهم آورده است. ارائه تخفيف در تعرفه هاي آزاد مكالمه، اينترنت و پيامك همراه اول علاوه بر ارائه بسته هاي متنوع رومينگ حج 1403، با اعمال تخفيف 17 درصدي مكالمه با نرخ آزاد را به دقيقه اي 10 هزار تومان، پيامك با تعرفه آزاد را با 20 درصد تخفيف به 4 هزار تومان و هر مگابايت اينترنت آزاد با اعمال 25 درصد تخفيف را به 3 هزار تومان كاهش داده است. معرفي بسته هاي ويژه رومينگ حج 1403 بسته هاي رومينگ ويژه حج تمتع همراه اول كه به صورت تركيبي با مدت زمان اعتبار و قيمت هاي متفاوت ارائه شده اند، از طريق شماره گيري كد دستوري #40*10* در دسترس هستند. مقرون به صرفه ترين بسته رومينگ براي سيم كارت دائمي و سيم كارت اعتباري همراه اول با قيمت 3 ميليون تومان، "اينترنت نامحدود 90 روزه با 100 دقيه مكالمه و 100 پيامك هديه" در نظر گرفته شده است. بسته هاي با حجم كمتر اينترنت نظير "3 گيگابايت اينترنت 7 روزه 5 دقيقه مكالمه و 5 پيامك هديه" با قيمت 650 هزار تومان و "1.5 گيگابايت اينترنت 60 روزه" با قيمت 425 هزار تومان نيز به زائران ارائه شده است. بسته 425 هزار توماني "70 دقيقه مكالمه 7 روزه با 70 پيامك هديه" نيز مخصوص كاربراني است كه مكالمه بيشتري دارند. زائران حج تمتع مي توانند از طريق اپليكيشن "همراه من"، فروشگاه آنلاين همراه اول يا از طريق بستگان و دفاتر زيارتي بسته هاي ويژه رومينگ همراه اول را فعال نمايند. باتوجه به اين موضوع كه با امن سازي پرتال هاي ايران، امكان دسترسي امن به پرتال هاي بانكي و ايراني از طريق سيم كارت هاي خارجي و واي فاي هتل ها محدود شده است، مسافران در صورت نياز به استفاده از پرتال هاي ايراني بايد سيم كارت ايراني و بسته هاي رومينگ را خريداري نمايند. كاربران همراه اول جهت بهره مندي از بسته هاي رومينگ ويژه حج بايد پيش از سفر خود بايد با شماره گيري كد دستوري #2911*10* سرويس رومينگ بين الملل را فعال كرده يا با شماره گيري #40*10* و رجوع به منوي شماره 5 (مربوط به خريد بسته هاي كشور عربستان) بسته هاي رومينگ مورد نظر را با دريافت پيامك رايگان بانك و دسترسي رايگان به درگاه "همراه من" خريداري نمايند. روشن كردن گوشي و دريافت پيامك براي تمام زائراني كه سيم كارت همراه اول دارند رايگان است همچنين مسافران مي توانند براي خريد شارژ و پرداخت قبوض از كد دستوري USSD و اپليكيشن هاي "همراه من" و "اوانو" استفاده نمايند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ خرداد ۱۴۰۳ساعت: ۰۳:۲۰:۲۵ توسط:مهسا بيگي موضوع: نظرات (0)